Çağdaş Sanat Fuarı ArtContact İstanbullu sanatseverlere kapılarını açıyor...

Ankara'da 7 yıldır ArtAnkara Çağdaş Sanat Fuarı'nı düzenleyen ATİS Fuarcılık, Artcontact İstanbul'da yeni bir uluslararası çağdaş sanat fuarı hazırlıyor. Genç sanatçılara önem vermenin yanı sıra kamusal alanda sanat çalışmalarını ve uluslar arası işbirliklerini hedefleyen fuarda, aralarında Mehmet Aksoy, Devrim Erbil, Bedri Baykam, Ertuğrul Ateş, Prof. İsmail Ateş, Metin Yurdanur’un da bulunduğu yerli, yabancı bine yakın sanatçının eserleri, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nin 10 bin metrekare kapalı, 5 bin metrekare açık alanında sergilenecek. Covid pandemisinin farklı boyutlarıyla işlendiği dikkat çekici projelerin de yer aldığı fuar kapsamında söyleşiler, paneller, konserler de düzenlenecek.

Fuar, 31 Mayıs 2021'de ön izleme kapsamında BAU Jazz’ın açılış konseriyle başladı. Ödül töreni ile devam eden gecede, “Sanatçı Onur Ödülü” İbrahim Balaban’a, “Sanata Katkı Onur Ödülü” Bedri Baykam’a ve “Kurum Onur Ödülü” ise Asas Alüminyum Sanayi’ye verildi. 

Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’ndeki fuar, hafta sonu yasakları devam ederse 4 Haziran, etmezse 6 Haziran’a kadar, 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.